Останні новини

За помилки в підручниках мають відповідати видавництва і МОН - експерт

В одному з підручників для 1 класу батьки учнів помітили ганебний ляп. У ньому вказується, що столицю України, місто Київ, заснували не у 482 році, а у 19 столітті. У соцмережах спалахнула хвиля обговорень з приводу помилки автора підручника доктора педагогічних наук Ольги Хорошковської. Кандидат педагогічних наук Марк Шимановський вважає, що ця помилка сталась по вині саме працівників видавництва, а не авторки.

Про це експерт розповів в ефірі телеканалу Kyiv Live.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/AFJ2KyyT7qs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

“Про ту помилку я чув, я знаю Ольгу Назарівну (Хорошковську - ред.) багато років. Вона успішний науковець і відповідним чином доктор наук. І думаю, що тут це не її помилка, абсолютно преконаний, що це помилка редактури. І скоріше за все коректора навіть, а не редактора”, - говорить Шимановський.

Він зауважив, що читав дисертації цієї авторки та впевнений, що вона гарний науковець та лінгвіст.

Більше того, експерт заявив, що зараз помилки є практично у кожному підручнику. Це стається через непрофесіоналізм редакторів та невідповідальне виконання своїх обов'язків працівниками Міністерства освіти, які допускають кожен підручник у друк.

“Нести відповідальність колективно разом має видавництво, яке допустило ганебну помилку, і відповідно чиновники, які недодивились”, - підсумував експерт.

Нагадаємо, осінь - пора романтичних прогулянок і затишних вечорів. Саме час гуляти містом і насолоджуватися золотою порою. А ще саме час влаштувати фотосесію. Вибирайте сонячний день – і вперед на фото-прогулянку по найінстаграмнішим місцям столиці.Вийти в ефір