Останні новини

За призначенням субсидій посилять контроль: у разі чого її можуть скасувати

Держава слідкуватиме за покупками та майном громадян.

Міністерство соціальної політики запроваджує нововведення, які посилять контроль за призначенням житлових субсидій. Зокрема, субсидія не призначатиметься у разі купівлі дороговартісних речей на суму понад 50 тисяч гривень.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на заяву заступника міністра Віталія Музиченка в ефірі телеканалу “Україна 24“.

Читайте також: Кабмін запроваджує субсидії для фермерів-початківців: які умови та суми

"Якщо раніше була норма стосовно того, що субсидія не призначалася в разі купівлі певних дороговартісних речей на суму понад 50 тисяч гривень, то наразі відбувається уточнення, що саме мається на увазі. Тому що ми мали певні непорозуміння в попередні періоди”, - зазначив чиновник.

За його словами, ситуація з верифікацією показує, що люди, які оформляють субсидію, в окремих випадках роблять після цього або внески до статутного капіталу певних товариств, або підприємств на суму понад 50 тисяч гривень. 

Тобто платити комунальні послуги коштів не вистачає, а здійснити відповідні статутні внески – будь ласка", - сказав Музиченко.

Крім того, є ситуації, коли людина, оформивши субсидію, купує валюти більше ніж на мільйон гривень, або купує два чи три автомобілі.

Також Музиченко нагадав, що кожного разу перед оформленням субсидії відбувається процедура перевірки.

"Але є обмеження в доступі. Органи соціального захисту населення не мають доступу до банківської таємниці. А всі покупки понад 50 тисяч гривень проходять через банківські установи відповідно до рішення Нацбанку. Тому нам потрібна допомога Міністерства фінансів, яке має доступ до такої інформації. Ця робота проводиться кожного місяця. Зараз настав час, коли ми маємо уточнити відповідні аспекти", - зауважив заступник міністра.

Також він вважає, що якщо у конкретної особи є два і більше автомобілі, то субсидії така особа не потребує. При цьому посадовець зауважив, що йдеться не про транспортні засоби, а саме про автомобілі.

Інший аспект, на який заступник міністра звернув увагу, - це коли в домогосподарстві, яке претендує на субсидію, зареєстровані але не проживають певні особи - діти, або інші члени домогосподарства. Якщо це підтверджується документально, то наразі цей аспект абсолютно ніяким чином не впливає на контингент одержувачів субсидій", - повідомив заступник міністра.

“На сьогодні маємо ситуацію, коли близько 3 мільйонів домогосподарств отримують житлову субсидію. У нас квітень останній місяць опалювального періоду. Якщо говорити про те, що виявляє верифікація, то це 2-3%” , - уточнив Музиченко щодо кількості людей, яких позбавили субсидій.

Нагадаємо:

  • Навіть при наявності субсидії в українців може зростати заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг.
  • За несплату комунальних послуг споживачі можуть понести відповідальність декількома способами. Це стягнення пені за протермінування платежів, припинення надання послуг та виселення з житла.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05