Останні новини

Забудовники скандального ЖК "50 авеню" звернулися до суду

Будівельна мафія прийшла до суду. Забудовники скандального ЖК "50Авеню" звернулися до Феміди, аби отримати вихідні дані для продовження будівництва за адресою проспект Перемоги, 50-А.

Під будівлю окружного адміністративного суду, де власне і розглядається справа, прийшли протестувати юристи та активісти, Мітингарі впевнені, столична влада, в особі Віталія Кличка навмисно дає забудовнику нелегального об’єкту. Вони впевнені, що мер своїми руками дає знищувати історичну ділянку. Доказів незаконності забудови занадто багато і на їх підставі свавілля можна було б зупинити.Люди вийшли аби захистити рідне місто, адже впевнені, київська влада захищає приватні інтереси.

Активіст Ігор Коненко вважає, що справу "зливають" забудовнику.

"Маючи багаторічний досвід боротьби з незаконними забудовами, ми зараз перебуваємо під будівлею окружного суду, де зливається, відбувається судовий фарс, злиття справи забудовнику. Тим більше, той весь фарс, який зараз відбувається, ми думаємо, без безпосередньої участі Кличко, а точніше його команди, без його вказівки це б справа не злилася б", - зауважив Коненко.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kQ-6UPWE5jk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Історія незаконної забудови тягнеться з 2004 року. Тоді Київрада віддала ласу ділянку у центрі міста, площею 0,31 гектара, під забудову приватній компанії. Народ таке рішення не підтримав і вже у 2007 через протести киян депутати його скасували. Та про дотримання закону будівельна фірма і не чула. Повертати землю місту забудовник відмовився. З того моменту і по цей час тривають судові розгляди.

Адвокат Ігор Боровик впевнений, що мер столиці вступив в змову з забудовником.

"Маючи багаторічний досвід адвокатом у даних справах хочу сказати, що у даному випадку має місце злочинна змова, змова забудовника з судами та Київською міською радою в особі міського голови Віталія Кличка, який дав доручення спускати на гальма судові справи на користь забудовника. Замість того, щоб столична міська влада стояла на охороні прав та інтересів територіальної громади пан Віталій Кличко вступив в змову з забудовником та навмисне зливає йому вказану справу", - каже Боровик.

Свідченням цього, запевняє адвокат, є паркан, який так і не знесли та активні будівельні роботи, які мали б бути припинені. Порушила будівельна компанія все що могла: будує без дозвільної документації, генеральний та детальний плани не співпадають з цільовим призначеннями землі. Зокрема, за першим, там має бути сквер, детальний передбачає побутове обслуговування громадян, а будують багатофункціональний комплекс з паркінгом.

Не дивлячись на такі грубі порушення, роботи тривають під носом у влади. Небайдужі та правознавці певні, мерія та її очільник Віталій Кличко справу саботують. Їхня байдужіть не лише руйнує історичне місце, але й не дає киянам користуватися громадським сквером. Саме через пасивність нинішньої каденції ділянку на проспекті Перемоги, 50-А досі не повернуто громаді Києва. Лише завдяки зусиллям небайдужих громадян, забудовник й досі не отримав містобудівні умови та не почав активну фазу будівництва, а об’єднання “Наш добробут” рішенням суду вдалося долучити до справи, як третю сторону, Ігор Боровик вважає, що все це відбулося завдяки свідомій позиції громадськості, яка прийшла підтримати під зал судового засідання та громадських організацій.

"Хочу також виокремити громадську організацію, члени якої прийшли під стіни суду, це ГО "Наш Добробут", які виявили свідому позицію і не дали визначеній владі здійснити забудову вказаної земельної ділянки", - говорить адвокат.

Активіст Станіслав Підгородецький зауважує, що влада повинна захищати інтереси і територіальні права кожної громади міста Києва.

"Але по факту цей процес саботується. Швидше за все, що Кличко, мер міста нашого, вступив у змову з забудовниками і хочуть зробити те, що ми вважаємо незаконним. Громада буде боротися за свої права і відстоювати місто, щоб не було незаконних будівництв", - резюмує активіст.

Однак, поки йдуть суди, квартири продаються на закордонних сайтах. За інформацією, що на них розміщена, новобудова сягне 39 поверхів доверху та 5 рівнів підземного паркінгу.

Нагадаємо, на території забудови у столичному парку Малишка в районі Броварського проспекту в Дніпровському районі 10 серпня тривали сутички між представниками забудовника і громадськими активістами.

Вийти в ефір