Останні новини

Загроза кризи: чому в Україні скорочується поголів'я корів і які наслідки

Найбільше страждають домашні господарства.

Зростання імпорту молочних продуктів лр 710-715 тисяч тонн у 2022 році може сприятиме подальшому скороченню поголів’я корів у гоподарствах звичайних українців.

Про це розповів заступник директора Інституту аграрної економіки Микола Пугачов, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Укрінформ.

Читайте також: Коли бізнес має право не пустити податківців

“У 2022 році прогнозується збільшення імпорту молокопродукції: до 710-715 тис. тонн у перерахунку на молоко. Це сприятиме подальшому скороченню поголів’я корів у господарствах населення. А в Україні на ринку молока залишатимуться лише ефективні виробники – ферми, які мають високопродуктивних корів і виробляють молоко високої якості”, – попередив він.

Пугачов нагадав, що після посилення вимог до якості молока в рамках Угоди про асоціацію з ЄС у 2019 році, господарства населення практично були усунуті від організованої заготівлі молочної сировини, чим збільшили її дефіцит. Також дефіцит спричинює й те, що частина українських ферм має застаріле обладнання і низькопродуктивне поголів’я корів.

Також на скорочення поголів’я тварин та вироьництва молока впливає й зміна клімату та посухи в південних регіонах. Суттєве зростання світових цін на зернові та іншу агропродукцію у 2020 році призвело до підвищення ціни на корми, що ще більше підвищує вартість виробництво молока.

Виправити ситуацію, на думку Пугачова, може допомогти послідовна державна політика підтримки молочної галузі. Зокрема, повернення частини витрат на будівництво і реконструкцію тваринницьких ферм, дотація на закупівлю високопродуктивних тварин. Найголовніше, наголошує експерт, щоб ця підтримка була гарантованою, адже тваринництво є довгостроковим бізнесом, який дає віддачу лише через кілька років.

“Навіть найменші чутки про можливе скасування чи зменшення обсягів бюджетного фінансування відповідних державних програм змушує інвесторів відмовлятися від роботи в молочній галузі”, – зауважує науковець.

Також, на його думку, відродженню молочної галузі сприятиме максимальне спрощення доступу до держпідтримки. Наприклад, через діджиталізацію, яка забезпечує можливість коли кожен товаровиробник може подати заявку з відповідними документами через інтернет і отримати державну допомогу без втручання чиновників.

Нагадаємо:

  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд щодня аналізує дані про зростання цін на соціальні товари та продукти. За його словами, уряд вважає, що цей процес відбувається за об'єктивними факторами, але є й інші спроби маніпуляцій.
  • У 2021-му в Україні подорожчають усі харчові продукти на рівень інфляції. Натомість соняшникова олія, хлібобулочні вироби та цукор здорожчають на 15% від вартості на початку року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
15.04