Останні новини

Загроза кризи та проблеми виробників: в Мінекономіки виправдалися щодо імпорту “молочки”

Кажуть, що імпортують переважно товари, які в Україні не виробляють.

Жодної загрози від імпорту молочних продуктів для вітчизняних виробників немає Внутрішній попит забезпечується власним виробництвом, а також молочна галузь має великий обсяг експорту в країни Азії.

Про це розповіла заступник директора департаменту аграрної політики Мінекономіки Олена Дадус, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Укрінформ.

Читайте також: Коли бізнес має право не пустити податківців

За її словами, якщо порівнювати імпорт молочних продуктів в абсолютних цифрах, то протягом останніх років спостерігається його зростання. Але, якщо поглянути на продуктову лінійку імпорту, то це переважно вершкове масло і тверді сири, що надходять з Європи.

“Вітчизняний молочний експорт має іншу географію – це переважно країни Азії та країни СНД, куди ми здебільшого експортуємо молоко сухе, масло вершкове та молоко згущене. Тобто товарні категорії різні, і тому ніякої загрозливої ситуації в обсягах імпорту для вітчизняних товаровиробників наразі немає”, – заявила експертка.

Дадус наголосила, що обсяги державної підтримки молочної галузі в Україні і ЄС неспівставні та не сприяють конкурентоздатності українського товаровиробника, хоча уряд намагається бути у конструктивному діалозі з усіма асоціаціями та громадськими організаціями галузі. Також наразі розпочато переговори на міждержавному рівні, проводяться дослідження і, можливо, вимоги до якості українського молока будуть дещо переглянуті.

Тим часом, за словами Дадус, вітчизняні переробні підприємства сьогодні проходять період трансформації, модернізації і врешті мають пристосуватися до нових ринкових умов, знаходити експортно-орієнтовані позиції.

Крім цього, як підкреслили в Мінекономіки, держава намагається стимулювати перехід виробництва до організованого сектору, підтримуючи створення фермерських господарств різних типів, надаючи їм можливість отримати пільгові кредити та дотації на обладнання, техніку для ведення свого господарства та племінне поголів'я.

Олена Дадус також вона нагадала, що держава всіляко розширює географію експорту на державному рівні та споживач теж має можливість долучитись до підтримки вітчизняного виробника, обираючи якісний національний продукт до свого столу.

Нагадаємо:

  • За словами заступника директора Інституту аграрної економіки Миколи Пугачова, зростання імпорту молочних продуктів лр 710-715 тисяч тонн у 2022 році може сприятиме подальшому скороченню поголів’я корів у гоподарствах звичайних українців.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04