Останні новини

Загиблі у М'янмі під час акції протесту, посилення карантину у Італії, у МОЗ розповіли про перший тиждень вакцинації: головні події України та світу

Кількість жертв у М'янмі зросла до 18 осіб

На завершення цьогорічної зими, 28 лютого, у М'янмі відновилися сутички з поліцією під час протестів проти перевороту влади, у тимчасово анексованому Росією Криму повністю висохли два водосховища, італійський уряд вирішив посилити карантинні обмеження у 5 північних регіонах, у МОЗ розповіли, як проходить вакцинація в Україні.

Головні події України та світу на 28 лютого розповідає Kyiv Live.

Читайте також: Ситуація на дорогах Києва 1 березня

Італія посилює карантинні обмеження у деяких регіонах

Відповідний указ підписав міністр охорони здоров'я Роберто Сперанца. Відомо, що Ломбардія, Марке та П'ємонт з 1-го березня переходять до "помаранчевої" зони. А у найбільш небезпечну, "червону" зону, увійшли райони Молізе та Базіліката. 

Через стрімке зростання кількості хворих на коронавірус, у вищенаведених регіонах закриють бари і ресторани, обмежать пересування громадян, а також заборонять виїзд із населених пунктів. У районах "червоної" зони школи перейдуть на навчання у віддаленому режимі.

У Криму повністю висохли два водосховища

У тимчасово анексованому Росією Криму повністю висохли Сімферопольське та Загорське водосховища. Відомо, що рівень води в них перетнув позначку "мертвий обсяг".

Варто зазначити, що до "мертвого обсягу" вже наближається Баланівське водосховище. За даними моніторингу, на початку лютого найбільш близькими до цієї позначки називали також Тайганське і Партизанське сховища.

У січні поточного року Український Національний центр управління та випробувань космічних засобів також провів супутниковий моніторинг змін площі водних дзеркал водосховищ Криму. Згідно з даними, площа кримських водосховищ за останній рік "істотно зменшилася".

сімферопольське водосховище.jpg

Сімферопольське водосховище, архівне фото. Джерело: Twitter

загорське.jpg

Загорське водосховище, архівне фото. Джерело: Photo Ukraine

У М'янмі відновилися сутички з поліцією під час протестів

У неділю, 28 лютого, у М'янмі силовики почали застосовувати зброю проти протестувальників, а кількість жертв зросла до 18 осіб.

Відомо, що сили безпеки продовжили масові арешти громадян із самого ранку. Окрім цього, вони відкрили вогонь у різних частинах найбільшого міста Янгона. Це сталося після того, як світлошумові гранати, сльозогінний газ та постріли у повітря не змогли розігнати протестувальників. Також акції протесту тривають у Мандалаї та Давеї.

Спочатку повідомлялося про сімох загиблих, але згідно з даними ООН, кількість жертв зросла до 18 осіб. 

Водночас поліції вдалося розігнати протести в інших містах, зокрема в Лашіо на північному сході і Мієко на крайньому півдні.

<iframe width="642" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/jzlya1tgJkU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

У МОЗ розповіли, як проходить вакцинація в Україні

За 27-го лютого в Україні зробили ще 90 щеплень від коронавірусу в трьох областях. Загалом в країні вакцинувалася 3141 особа.

Найбільшу кількість щеплень за добу зробили у Донецькій області (50). За нею йдуть Луганська і Херсонська області, де вакцину отримали рівно по 20 українців.

Варто зазначити, що за весь період вакцинації найбільша кількість людей, що вже отримали щеплення, знаходиться у Чернівецькій області - 270 осіб. Кожна вакцинована людина в Україні наразі отримали 1 дозу.

Нагадаємо: 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04