Останні новини

Залишилася без житла: РФ забирає квартиру в Криму в української військової-зрадниці

Жінка судиться з міноборони РФ.

Підконтрольний Росії уряд Севастополя та міністерство оборони Росії судяться з екс-українською військовою, яка зрадила присягу Україні, за квартиру. Нове керівництво частини назвало таких людей зрадниками, невдовзі жінка покалічилась та звільнилась зі служби. Але при оформленні квартири у власність розпочались проблеми.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Радіо Свобода.

Читайте також: Україна відреагувала на гучне рішення Росії по громадянам ЄС

“Це був дуже радісний день. Це президент Ющенко вручає мені ордер на квартиру", – розповіла жителька Севастополя Тетяна Шевчук.

2007 року, після одинадцяти років служби у Військово-морських силах України старший матрос та мати трьох дітей отримала окреме службове житло. До цього вона з сім’єю проживала у кімнаті гуртожитку площею 16 кв.м.

Жінка працювала кухарем, згодом – бухгалтером, пізніше – зв’язківцем. Під час так званої “кримської весни” вона вирішила залишитися в Севастополі, де живе з дитинства. Тетяна зламала присягу й перейшла на службу Росії.

“Після приєднання до Росії я продовжила служити в збройних силах РФ. Наша частина перейшла у підпорядкування «Бельбеку» (військового аеродрому – ред.), льотної авіації. Усе керівництво прийшло з Ростова (Ростовської області Росії – ред.). Ми вважалися інтегрованими. На нас весь час говорили: “Інтегровані, зрадники батьківщини”, – згадує жінка.

Наприкінці 2014 року Тетяна впала: травмувала спинний та головний мозок, зазнала перелому основи черепа та шийних хребців. Травми призвели до інвалідності – жінка насилу пересувається. Згодом жінку забрали зі служби до лікарні з інсультом.

Як розповіла Тетяна, в російських збройних силах їй відмовляли в оформленні інвалідності, наполягали, щоб або виконувала обов’язки, або писала рапорт на звільнення.

Росія обіцяла військовим, які перейшли на її бік, врахувати роки служби в українській армії. У Тетяни їх було понад 17 і ще півтора року в російських збройних силах. Після звільнення вона мала право отримати житло або грошовий сертифікат. Нічого з цього не дали. Тетяна та її діти залишилися у службовій трикімнатній квартирі, ордер на яку їй вручав президент Ющенко”, - йдеться в матеріалі.

2014 року підконтрольна Кремлю влада Севастополя “націоналізувала” все державне українське майно, зокрема і квартиру Тетяни. Жінка отримала документ, у якому вказано, що квартира належить місту.

“У січні 2019 року влада Севастополя передала весь (багатоквартирний – ред.) будинок у власність міноборони Росії”, – каже Шевчук.

Жінка зараз судиться з владою Севастополя та російським міноборони. Вимагає визнати, що квартиру, де вона проживає, незаконно перевели у службове житло. Російські військові вважають цю квартиру відомчою.

“Вони вимагають звільнити житло, кажуть, що для мене та моєї родини ні в Севастополі, ні в Криму житла немає”, – розповідає Тетяна.

Міноборони Росії пропонувало жінці з інвалідністю квартиру меншої площі, на четвертому поверсі та в протилежному кінці міста. Вона відмовилась.

“Під час переходу (на службу Росії – ред.) говорили: “Не переживайте, ви не будете нічим утиснуті. Вас ніхто не виселятиме з житла”. Але виходить, що ми як люди третього сорту”, – підсумовує Шевчук.

Влада Севастополя та російське міноборони намагаються довести у суді, що Тетяна не має права орендувати квартиру, в якій проживає. Якщо в них вийде – родину виселять.

За міжнародним правом, власником квартири, де проживає Тетяна Шевчук, є військово-морські сили України.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Tvm-5Q3EDkU" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • Російська Федерація просуває в ТКГ свій проєкт про режим тиші на Донбасі, але сама підписувати його відмовляється.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05