Останні новини

Замість кокосів - малярію: кияни привезли з Танзанії важку тропічну хворобу

У двох киян, які відпочивали на острові Занзібар, виявили тропічну малярію

Цьогоріч через закриття кордонів найпопулярніших туристичних країн, дехто з киян відвідав екзотичну Танзанію. Для кількох з них візит закінчився неприємно - люди захворіли на складну тропічну хворобу.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сторінку Київського міського лабораторного центру МОЗ

fruktovyj-rynok-tanzanii.jpg

У січні 2021 року в двох киян, які повернулись із острова Занзібар, виявили тропічну малярію. Захворювання підтвердили лабораторно.

У МОЗ нагадали, що хвороба має короткий інкубаційний період і важко протікає. 

"Необхідно пам’ятати про смертельну небезпеку малярії, проводити особисту хіміопрофілактику захворювання за схемою (прийом протималярійного препарату здійснюється один раз на тиждень за один тиждень до виїзду, протягом всього терміну перебування на небезпечній території та 4 тижні після повернення) та заходи особистого захисту від укусів комарів", - написали фахівці у соцмережах.

Як часто хворіють на малярію, наскільки це небезпечно 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у 2019 р. кількість випадків захворювання в світі становила 229 млн. Від хвороби померли 409 тисяч осіб.

Де є ймовірність заразитись 

50% всіх випадків захворювання малярією відбулось у 6-ти африканських країнах: Нігерії, Демократичній Республіці Конго, Об'єднаній Республіці Танзанія, Нігер, Мозамбік, Буркіна-Фасо.

Раніше ми писали, куди найчастіше подорожували українці залізницею на свята. "Укрзалізниця" оприлюднила статистику.

Вийти в ефір
18.01