Останні новини

Зарплати в ЄС та в Україні: за якими спеціальностями "полюють" європейські роботодавці

Найбільше ціниться робітничий фах.

Середні зарплати за кордоном майже вдвічі більші за ті, які пропонують на аналогічних посадах в Україні. До прикладу далекобійник в Україні може отримувати до 30 тисяч гривень, в той же час за кордоном за таку роботу спеціаліст може отримати до 75 тисяч гривень.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на opendatabot.

Report Зарплати в Україні та в ЄС.png

Джерело: Опендатабот

Читайте також: Українцям по-новому компенсують затримку зарплат і пенсій

Найпопулярнішими країнами, де чекають українців на роботу, є Польща, Чехія, Німеччина, Литва і Латвія. Роботодавці з ЄС найбільше зацікавлені в українських водіях, далекобійниках, різноробочих, пакувальниках та вантажниках.

Report Кількість вакансій для українських заробітчан.png

Джерело: Опендатабот

"Високі зарплати — це головний мотив для виїзду українців на заробітки. Роботодавці з країн Євросоюзу це розуміють, тому часто забезпечують українських працівників проживанням, обідами, інколи навіть трансфером до робочого місця та спецодягом, щоб людина мала можливість привести додому більше грошей”, - розповіла керівник напрямку по роботі з партнерами Jooble Олена Кірільєвніна.

Вона зазначила, що частіше перелічені блага пропонують саме кваліфікованим робітникам, щоб заохотити їх до переїзду. Некваліфіковані теж їх отримують, проте не так часто та не в такому обсязі, як професійні кадри.

Українці ж зацікавлені не тільки у вакансіях без кваліфікації, але і в роботі за профільною спеціалізацією. Наприклад, інженери, зварювальники, будівельники, медробітники тощо.

Нагадаємо:

  • Аналітики кадрового порталу провели дослідження середніх заробітних плат у найбільших містах України. Найбільше можливостей знайти роботу у Києві, але водночас у столиці найбільша конкуренція серед шукачів роботи. А ось лідирує за рівнем середньої зарплати - Львів.
  • Майже чверть роботодавців збираються збільшити зарплати своїм співробітникам у 2021 році. Згідно з даними Державної служби статистики, у 2020 році, як і в попередні роки, зростання зарплат було наявне майже в усіх галузях. Проте оплату праці  підвищили лише 9 % з усіх наймачів в Україні.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
18.05