Останні новини

Завод "Більшовик" у Києві: відчужені будівлі повернули державі, щоб продати ще раз, але значно дорожче

Голова Фонду держмайна закликає провести приватизацію об'єкту

Сьогодні, 18 лютого, Верховний Суд повернув незаконно відчужені будівлі Першого київського машинобудівного заводу (“Більшовик”) у склад підприємства. Тепер ці об’єкти шукатимуть законних інвесторів, які зможуть відродити завод.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Фонду державного майна України.

більшовик.jpg

Джерело: ФДМУ

Читайте також:

У 2019 році ці 5 будівель були незаконно відчужені та продані на торгах ДП СЕТАМ двом приватним компаніям. За рішенням суду, торги визнано недійсними, а зазначене майно має повернутися до складу заводу.

Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко розповів, що підприємство має понад 500 млн грн боргів, 80% майна та обладнання знаходяться в аварійному стані.

“ПКМЗ отримує майже весь прибуток від надання приміщень в оренду, лише іноді виконуючи виробничі замовлення. Втім цих надходжень замало навіть для утримання території”, - пише Сенниченко.

Тобто на утримання 35 гектарів “руїн” держава витрачає кошти з бюджету.

Від так виправити ситуацію може лише прозора приватизація. Це забезпечить багатомільйонні надходження до бюджету та ще більші інвестиції у розвиток міста від нового власника. А це - нові робочі місця та майбутні податкові надходження.

Однією з основних вимог для нових інвесторів є те, що має бути проєкт перенесення за межі міста виробничих потужностей, які ще збереглися до нашого часу. 

“В умовах приватизації будуть і соціальні гарантії для працівників, зокрема обмеження щодо звільнення та зобов’язання погасити усі заборгованості з соціальних виплат”, - запевняє голова Фонду держмайна.

Він закликає Верховну Раду розблокувати велику приватизацію, аби дати об'єкту нове життя, залучити мільярдні інвестиції та зняти тягар з держбюджету.

“А поки цілий квартал у центрі Києва продовжує нагадувати декорації для постапокаліптичного фільму”, - підсумовує він.

більшовик всередині.jpg

Джерело: Facebook Dmitry Sennychenko

Нагадаємо:

  • На думку архітекторів, основною проблемою Києва з точки зору розбудови є відсутність ретельного планування. Експерти кажуть, що не орієнтуватися на помилки та винаходи минулої радянської доби - нонсенс для адекватного архітектурного майбутнього. Нині обличчя Києва багато в чому залежить від побажання забудовника і повністю ігнорується гармонійність та сусідство будинків.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
01.03