Останні новини

Збірка промов Грети Тунберг та вірші про природу: топ-5 книг про екологічні проблеми світу

Один з бестселерів написала відома шведська екоактивістка Грета Тунберг

В останні роки у суспільстві доволі активно обговорюються екологічні проблеми. Мітинги за збереження природи набирають все більші оберти, а новий виток екоактивізму дала відома промова шведської школярки Грети Тунберг на Генасамблеї ООН. Аби розібратися у тому, чи справді ми знищуємо біосферу та як цьому запобігти, радять прочитати топ-книжки з цього питання.

Що саме краще обрати, розповідає Kyiv Live з посиланням на Vogue.

Читайте також: Оголошені переможці Всеукраїнського рейтингу "Книжка року 2020"

No One Is Too Small To Make A Difference

книга 3.jpeg

Книжка "Ніхто не занадто малий, аби змінити ситуацію" написала шведська екоактивістка Грета Тунберг, яка кинула виклик самому Дональду Трампу, що заперечував наявні природні проблеми світу. Саме ця дівчина надихнула сотні людей виходити на мітинги за збереження природи, що отримали назву "П'ятниці за майбутнє". У цій книжці зібрані найяскравіші промови Тунберг, яка відома своїми категоричними висловами стосовно того, як мало часу в нас залишилося, аби врятувати Землю.

What Can I Do?: The Truth About Climate Change and How to Fix It

книга 4.jpeg

"Що я можу зробити?: Правда про кліматичні зміни та як їх виправити" належить перу американської акторки та екоактивістки зі значним стажем Джейн Фонді. За мітинги, які щоп'ятниці проводила під Капітолієм США, вона 5 разів була затримана правоохоронцями за громадянську непокору. У цій книжці Фонда розповідає про порятунок океанів, забезпечення відповідальності компаній, що видобувають паливо, та екологічну справедливість. І, як випливає з назви, оповідає про те, як кожен з нас може допомогти.

On Fire: The Burning Case for a Green New Deal

книга 2.jpeg

"У вогні: палаючий випадок для нового "зеленого" курсу" написала канадська авторка Наомі Кляйн, яка стала відома завдяки першому екологічному бестселеру "Це змінює все: Капіталізм проти Клімату". Нова книжка - це опис критичної кліматичної ситуації і того як "Новий зелений курс" може змінити не лише глобальні екологічні трагедії, а й знищити нерівність, яка існує в суспільстві. "Новий зелений курс" - програма, яку висунули конгресменка Александрія Окасіо-Кортес та сенатор США Ед Маркі. До слова, саме ця книга надихнула Джейн Фонду розпочати п'ятничні мітинги.

All We Can Save: Truth, Courage, and Solutions for the Climate Crisis

книга 1.jpeg

"Все, що ми можемо врятувати: правда, сміливість та рішення для кліматичної кризи" - це збірка есе та віршів від 60 екоактивісток. Тут ви можете знайти від текста біологині про дерева до статті Варшіні Пракаш про те, як очолити екоорганізацію. Завдяки цьому твору можна не лише розібратися, що ж за криза нас спіткала, а й задуматися над вирішеннями проблеми.

The Future We Choose: Surviving the Climate Crisis

книга.jpeg

Фото Vogue

"Майбутнє, яке ми обираємо: переживаючи кліматичну кризу" вміщує в себе обнадійливе бачення того, як можна подолати екологічну катастрофу. Її написали колишиній виконавчий секретар Комісії ООН по зміні клімату Крістіана Фігерес та політлоббіст Том Ріветт-Карнак. В книжці представлені два варіанти розвитку подій до 2050 року: "Світ, який ми створюємо" - перспективи Землі, якщо екополітика не зміниться, та "Світ, який ми маємо створити" - опис того, як можна контролювати глобальне потепління за рахунок озеленення міст.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04