Останні новини

"Зеленський дає 5 справ суддів на перевірку і чотирьох не може призначити через їхній "шлейф", - Веніславський про відсутність суддів, яким можна довіряти

Президент запропонував цілий ряд змін у судовій системі

Президент Володимир Зеленський спеціальним законопроектом ініціює створення етичної комісії, яка буде перевіряти доброчесність як кандидатів у члени Вищої ради правосуддя, так і чинних членів ВРП. На думку, представника президента у Конституційному суді Федора Веніславського, це повинно відновити довіру до вищого органу, який здійснює контроль за діяльністю суддів. 

Про це Федір Веніславський розповів у прямому ефірі Kyiv Live, повернувшись з форуму "Україна. 30. Розвиток Правосуддя", який відбувся 1 березня.

Читайте також: Укрпошта продасть будівлю Головпоштамту на Хрещатику

Зеленський форум.jpeg

Фото з офіційного сайту Президента України

"Я можу запевнити, ми налаштовані втілити всі необхідні кроки для успішної судової реформи. Для того, щоб в Україні працювали лише чесні, незалежні, та справедливі суди. Де визначальною буде буква закону, а не цифра в конверті", - заявив президент Володимир Зеленський на форумі "Україна. 30", якій і був присвячений змінам у судовій гілці влади.

Федір Веніславський наголошує, що однією з умов судової реформи є притягнення до відповідальності суддів, які ухвалюють рішення, що викликають сумнів щодо правосудності та справедливості. З іншого боку, проблема нинішньої судової влади - це суддівська солідарність, своєрідний корпоративний дух, який, на думку Веніславського, не відповідає ідеям очищенням влади, а навпаки.

Водночас, існує й проблема добору суддів. Нині 2000 посад суддів по всій Україні залишаються вакантними. Але, крім того, Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка перевіряє кандидатів у судді, була розформована, а нова - ще не сформована. Тож, й вибір у президента, який призначає суддів на посади, невеликий.

"Я наведу приклад, про який ніхто не знає - лежить у президента пачка справ суддів на призначення на посаду. Він відбирає 5 і говорить - перевірте. Із 5 справ 4 не можуть бути призначені, бо в них шлейф такий тягнеться, що люди не зрозуміють", - розповів Веніславський.

Утім, кандидат політичних наук Олексій Буряченко зазначає, що у районних судах, де процвітає "феодальний режим", не зацікавлені в тому, щоб заповнити всі вакансії та забезпечити якісний розгляд справ.

"Це потрібно, щоб за рахунок цих вакансій вони могли розподілити собі премії, - вважає експерт.

Докладніше про пропозиції Володимира Зеленського щодо судової реформи - у ефірі телеканалу Kyiv Live:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/4Vz-PniAFzM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
22.04