Останні новини

Зеленський остаточно звільнив виробників вакцин від відповідальності за побічні ефекти

Закон вступив у силу з 26 березня на 4 роки.

Президент України Володимир Зеленський 25 березня підписав закон, який знімає відповідальність з виробників вакцин від коронавірусу за будь-які побічні ефекти та наслідки щеплення. Це зроблено, аби отримати препарати за механізмом COVAX; відтепер усе, що стосується вакцини — у юрисдикції МОЗ, а будь-яку шкоду компенсують грошима.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Офісу Президента.

Читайте також: У ЄС розповіли про нові коронавірусні заходи

Закон, який підписав Зеленський, вносить зміни до акту про реєстрацію вакцин в Україні. Згідно з ним, МОЗ за рішенням Кабміну відтепер має право  від імені України брати на себе усі зобов'язання, пов'язані з покупкою та використанням препаратів від коронавірусу.

Це означає, в тому числі, звільнення виробників вакцин від відповідальності за наслідки щеплення, якщо процедура проводилася по затвердженим інструкціям.

У разі таких побічних ефектів держава забезпечить грошову компенсацію. В ОП заявили, що цей закон надає українцям можливість отримати вакцину за програмою міжнародного доступу до неї  COVAX і був продиктований рекомендаціями ВООЗ.

Нагадаємо:

  • Україна зайняла 9 позицію серед країн світу за кількістю нових випадків захворювання протягом доби. За кількістю смертей від хвороби — 7-му сходинку антирейтингу.
  • В Україну прибула партія китайської вакцини проти COVID-19 CoronaVac у кількості 200 тисяч доз. Плюси препарату в тому, що його легше доставляти та зберігати, ніж інші вакцини.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04