Останні новини

Зеленський підписав закон про електронні трудові книжки: чи залишаться дійсними паперові

Відтепер облік трудового стажу вестимуть онлайн

У четвер, 4-го березня, президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі" № 1217-IX. Верховна Рада ухвалила його 5-го лютого цього року.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на пресслужбу Президента України.

Читайте також: Верховна Рада не підтримала законопроект про легалізацію короткоствольної зброї

"Документ запроваджує облік трудової діяльності працівників в електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій тощо", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, відтепер на законодавчому рівні буде врегульовуватися питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на сайті послуг Пенсійного фонду України. Саме таке удосконалення систему обліку передбачає поступову відмову від паперових трудових.

Згідно з законом, протягом п'ятирічного переходу до Держреєстру мають внести відомості з паперових трудових книжок. Упродовж цього періоду громадяни зможуть користуватися і паперовими книжками, і електронними.

Окрім цього, даний документ запроваджує можливість автоматичного призначення пенсій. Для цього українцям не доведеться звертатися особисто, а також буде збережено право відсрочення виходу на пенсію.

"Такі зміни дадуть змогу зменшити витрати роботодавців на ведення паперового документообігу, спростять доступ до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності. Також це спростить врахування даних стосовно освіти, кваліфікації, яку має населення, що працює, та яку отримують молоді люди, для забезпечення узгодження пропозицій, що існують на ринку праці, та планування підготовки чи перепідготовки фахівців за актуальними напрямками", - зазначається у повідомленні. 

У Зеленського зазначили, що новий закон також усуває можливі ризики й негативні наслідки втрати трудової книжки, її фізичного пошкодження, фальсифікації та внесення недостовірних відомостей до цього документа.

Нагадаємо:

  • В Україні обіцяють запровадити режим "paper less" до кінця 2021 року. Це означає, що державні органи перестануть вимагати від громадян паперові документи для отримання державних послуг.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04