Останні новини

Зеленський підписав закон про мобілізацію: що він передбачає?

Тепер в Україні зможуть призивати резервістів без оголошення мобілізації.

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє призивати на військову службу резервістів без мобілізації в особливий період. За ухилення від призову запроваджується кримінальна відповідальність.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на офіційний сайт президента.

Читайте також:  У США попередили громадян про небезпеку подорожей в Україну

"Цей документ удосконалює вимоги щодо комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) в особливий період без оголошення мобілізації", — повідомили у пресслужбі.


Зазначається, що це дасть змогу оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, щоб підвищити їх боєздатність під час військової агресії, що "стрімко наростає". Крім того, документ дозволить швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони та вчасно реагувати на раптові загрози національній безпеці.

Що передбачає закон?

Закон запроваджує новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб з-поміж резервістів у особливий період.

Крім того, закон реформує систему військового обліку та діяльність місцевих органів військового управління, базуючись на європейських принципах і підходах:

  • створення на базі військкоматів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
  • упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Водночас удосконалюється порядок здійснення військового обліку резервістів, серед іншого, за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Оберіг" — Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Закон осучаснює вимоги до адміністративної відповідальності посадовців, резервістів, військовозобов'язаних та призовників за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу та умисне зіпсуття чи втрату з необережності військово-облікових документів.

Кого та коли призиватимуть?

Рішення про проведення призову ухвалюватиме Верховний Головнокомандувач ЗСУ за поданням Головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.

В особливий період на військову службу призиватимуть громадян:

  • які уклали контракти про проходження служби у військовому резерв;
  • зараховані до військового оперативного резерву.

На них поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб, зокрема гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом 6 місяців після припинення такої служби.

За ухилення від призову в особливий період та від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів запроваджується кримінальна відповідальність.

Нагадаємо:

  • Президент України Володимир Зеленський записав нове відеозвернення до українців. Крім пояснень, як реагувати на дії Росії, він запросив президента РФ Володимира Путіна зустрітися "в будь-якій точці Донбасу, де триває війна". Основні тези звернення Зеленського до українців.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05