Останні новини

Зеленський після Великодня полетів у Польщу: що він там робить

Володимир Зеленський прибув до Польщі в рамках офіційного візиту.

Президент України Володимир Зеленський візьме участь у святкуванні 230-річчя Конституції Польщі. В рамках візиту Зеленський спільно з президентами Польщі, Литви, Латвії та Естонії підписав декларацію про співпрацю між державами та підтримку фундаментальних принципів демократії.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайт Президента України.

У спільній декларації глав держав зазначається, що солідарність народів в умовах сучасних загроз для безпеки є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку і добробуту.

"Згадуючи досвід минулого, пишаючись досягненнями нашої теперішньої співпраці в регіоні, усвідомлюючи виклики, з надією дивимося в майбутнє. Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах", йдеться у документі.

Президенти наголошують, що з розумінням і підтримкою ставляться до устремлінь усіх націй регіону, з якими поєднує спільна історична доля, та які сьогодні прагнуть користуватися благами свободи й демократії, вимагаючи поваги до своїх прав.

"Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості. Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо", — наголошується у декларації.

Також у декларації наголошується, що "Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності".

Зазначається, що президенти України, Польщі, Естонії, Латвії та Литви зустрічаються сьогодні у Варшаві, щоб спільно відзначити 230-ту річницю ухвалення Конституції 3 травня.

"Прийняття у 1791 році цього важливого акта, що регулював правову систему Речі Посполитої, мало історичне значення, оскільки це був перший на нашому континенті та другий у світі сучасний Основний закон держави, що набув чинності", йдеться у декларації.

Нагадаємо:

  • Віце-прем'єр, міністр фінансів Канади Христя Фріланд привітала християн східного обряду з Великоднем. Політик опублікувала фото в родинному колі у вишиванках. Канадський міністр показала світові, що цінує українські традиції та своє походження.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05