Останні новини

Зеленський присвоїв Навчальному центру Нацгвардії ім'я австрійського ерцгерцога

Іменні назви також отримали кілька формувань з нагоди 7-ї річниці з дня створення Національної гвардії

Навчальний центр Національної гвардії України отримав найменування "імені Василя Вишиваного". Відповідний указ 26 березня підписав президент України Володимир Зеленський. Також почесні імена з нагоди 7-ї річниці створення Нацгвардії отримали декілька її формувань.

Повідомляє Kyiv Live із посиланням на офіційний сайт Президента України.

Читайте також: У Києві поліція звільнила викраденого в Одесі юнака, за якого у батьків вимагали $1 мільйон

Зокрема, 50-й полк Нацгвардії президент присвоїв почесний статус "імені полковника Семена Височана" - військового діяча Галичини часів визвольної війни під керівництвом Богдана Хмельницького. Водночас 4-й полк Нацгвардії відтепер має найменування "Павлоградський".

А ось Навчальний центр Національної гвардії України на Львівщині отримав почесне звання "імені Василя Вишиваного". Як відомо, це українське ім'я нащадка відомого роду Австро-Угорщини Габсбурґів Ерцгерцога Вільгельма Франца Австрійського, який під час Першої світової війни командував легіоном Українських Січових Стрільців.

Василь Вишиваний.jpg

Василь Вишиваний, він же Ерцгерцог Вільгельм Франц Австрійський

"Сім років тому була створена Національна гвардія України, яка об'єднала у своїх лавах військових, правоохоронців та добровольців-патріотів. У критичний для держави момент, навесні 2014 року, нацгвардійці стали на захист територіальної цілісності України й опинилися в епіцентрі подій, що вирішували долю нашої країни. Щоб відзначити бойові заслуги, патріотизм та звитягу бійців Нацгвардії, її підрозділам присвоюються почесні найменування. Впевнений, що нацгвардійці з гордістю та честю носитимуть їх", – наголосив Президент.

Нагадаємо: 

  • У п'ятницю, 26 березня, в Україні прийнято відзначати День Національної гвардії -професійне свято всіх військовослужбовців і цивільного персоналу.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04