Останні новини

Зеленський звільнив скандального Тупицького, скасувавши укази Януковича

Представник президента пояснив, на чому базується це рішення гаранта

Президент Зеленський скасував укази екс-президента втікача - Віктора Януковича і звільнив з посад двох суддів Конституційного суду.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на розпорядження на сторінці Офісу Президента. 

Так, указом президента, який має номер 124\2021, скасовуються два укази Януковича про призначення двох суддів - Тупицького і Касмініна.

В тексті указу зазначили, що обидва судді, лишаючись на посаді, складали загрозу безпеці й незалежності України. 

"..Беручи до уваги Заяву Верховної Ради України у зв'язку з сьомою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності, затверджену Постановою Верховної Ради України від 17 лютого 2021 року № 1240-ІХ, в якій підкреслено, що узурпація влади у 2010 - 2014 роках Віктором Януковичем призвела до підриву основ національної безпеки і оборони України, порушення прав і свобод людини, зважаючи на те, що окремі судді Конституційного Суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України, що порушує Конституцію України, права і свободи людини і громадянина...", - сказано в Указі.

Документ набув чинності з дня його опублікування - 27 березня 2021.

ukaz.webp

Все через "референдум" у Криму?

Водночас, представник президента у КСУ Федір Веніславський назвав це рішення Зеленського цілком законним. Він пояснив, що воно базується на перегляді усіх указів, підписаних Віктором Януковичем, про що відповідне рішення ухвалила РНБО. А також на тому, що у 2014 році Тупицький не підтримав своїх колег у визнанні неконституційним "референдуму" в Криму, подавши власну думку:

"З юридичної точки зору, особлива думка є гарантією діяльності судді КСУ, але її зміст, спрямованість відображає цінності і інтереси, моральні орієнтири судді. У даному випадку Тупицький фактично показав, що він ще з 2014 року стояв на стороні країни-агресора", - зазначив Веніславський у коментарі виданню РБК. 

До слова, станом на 10 годину ранку 27 березня 2021 - сайт КСУ не працює.

сайт.jpg

Нагадаємо:

  • Зеленський звільнив виробників вакцин від відповідальності за побічні ефекти - подробиці
  • Зеленський присвоїв навчальному центру Національної гвардії України айменування "імені Василя Вишиваного". Відповідний указ він підписав 26 березня.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04