Останні новини

Життя в локдауні: як жорсткий карантин вдарив по ринку оренди квартир в Києві

Ціни на житло влітку можуть як порадувати, так і засмутити орендарів.

У Києві в середу, 14 квітня, продовжили жорсткі карантинні обмеження. Таким чином, локдаун затягнеться ще мінімум на 2 тижні.

Kyiv Live вивчив, як це може відбитися на оренді житла в столиці в найближчій перспективі і в майбутньому.

Читайте також: Як змінилась вартість квадрата новобудови в передмісті столиці

Маятник цін хитнеться, але ненадовго

За прогнозами експертів, в період локдауну в столиці можна очікувати серйозне зниження орендної плати - в середньому на 10-15%. При цьому вже з другої половині травня ціни на оренду житла як в Києві, так і по всій Україні стабілізуються і повернуться до колишнього рівня. А ось влітку і восени ціни на житло будуть залежати від попиту та вартості комунальних платежів.

Як зазначили в Асоціації фахівців з нерухомості, ціна оренди складається з суб'єктивних і об'єктивних факторів. До перших відносяться попит, локацію і стан квартири, а до других - рівень інфляції, вартість комунальних послуг та інше. Головне падіння цін на оренду житла відбулося навесні 2020 р. (до 33%) і з тих пір, навіть під час наступних локдаунів, вже не спостерігалося серйозних коливань.

За оцінками ЗМІ, за тиждень з моменту введення карантину однокімнатні квартири подешевшали на 5,2%, двокімнатні на 4,7%, а трикімнатні на 2%.

45346653637635.jpg

Читайте також: Як захистити житло від злодіїв

Столичне життя в карантині

Станом на середину квітня, найдешевше зняти житло в Деснянському і Святошинському районах столиці, тоді як в Печерському районі оренда навіть однокімнатної квартири обійдеться на порядок вище, ніж в середньому по Києву.

Голосіївський район. Вартість оренди однокімнатної квартири варіюється від 7 до 15 тис. грн, двокімнатну реально знайти за 9-15 тис., а трикімнатну - за 15-21 тис.

Дарницький район. Однокімнатна квартира обійдеться претендентові в 6-13 тис. грн, двокімнатна - в 7-17 тис., трикімнатна - в 12-22 тис.

Деснянський район. Однокімнатну квартиру можна знайти за 5-9 тис. грн, за двокімнатну доведеться викласти від 7 до 12 тис., а за трикімнатну - від 9 до 13 тис.

Дніпровський район. Вартість оренди коливається від 7 до 12 тис. грн за однокімнатну квартиру, від 8 до 13 тис. за двокімнатну і від 9 до 20 тис. за трикімнатну.

Оболонський район. На однокімнатну квартиру доведеться витратити від 6 до 11 тис. грн, за двокімнатну - 8-14 тис., за трикімнатну - 11-20 тис.

Печерський район. Щоб зняти однокімнатну квартиру знадобитися від 9 до 15 тис. грн, оренда двокімнатної обійдеться в 12-20 тис., трикімнатна - в 15-25 тис.

Подільський район. Вартість оренди однокімнатної квартири коливається від 6 до 12 тис. грн, на двокімнатну потрібно від 9 до 13 тис., на трикімнатну - від 12 до 23 тис.

Святошинський район. Однокімнатну квартиру реально зняти за 5-10 тис. грн, двокімнатну - за 8-12 тис., трикімнатну - за 10-15 тис.

Солом'янський район. Вартість оренди однокімнатної квартири варіюється від 8 до 10 тис. грн, двокімнатна обійдеться в 9-13 тис. грн, трикімнатна - в 10-16 тис.

Шевченківський район. Однокімнатна квартира обійдеться в 7-11 тис. грн, двокімнатна - в 9-14 тис., а трикімнатна - в 12-16 тис.

Читайте також: У Києві під загрозою знищення опинився найстаріший кінотеатр

Літо не дає гарантій

Деякі ріелтори впевнені, що влітку ціни на оренду квартир в Україні підуть вгору - очікується, що вони можуть вирости на 5%. Найімовірніше житло подорожчає в туристичних містах. Але поки експерти фіксують 15-30% зниження через карантинні обмеження.

У великих українських містах в квітні однокімнатну квартиру можна зняти від 6 тис. грн. А ось трикімнатні квартири обходяться дорожче, так як не користуються особливим попитом серед орендарів.

В свою чергу оглядач ринку нерухомості Вікторія Берещак вважає, що нові карантинні обмеження в Києві негативно вплинуть на ринок оренди нерухомості й неприємно здивують в першу чергу власників житла. Через від'їзд студентів і приїжджих фахівців попит на квартири серйозно просяде до серпня, а простій житла на 2-4 місяці в результаті вплине і на вартість оренди.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
18.05