Останні новини

"Зіпсують нам ауру": Притула розповів про конфлікт центру для онкохворих дітей та сусідів

Будівництву нового центру, де можуть безкоштовно проживати 13 родин з дітьми, хворими на рак, активно протидіють сусіди.

Шоумен і волонтер Сергій Притула у своєму відеоблозі розповів шокуючу історію протистояння благодійній організації "Запорука", яка зводить реабілітаційний центр для онкохворих дітей, та сусідів майбутнього центру. Зі слів ініціаторів проєкту, мешканці будинків, біля яких будується комплекс, сам факт проживання хворих на рак дітей поряд із здоровими людьми називають "незаконним".

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на Facebook-аккаунт Сергія Притули.

Дача_центр.jpg

Проєкт нового центру "Дача". Фото з Facebook-сторінки центру

Читайте також: Він просто не знав: Притула заявив, що йде з телевізійного шоу через російських власників формату

Нині реабілітаційний центр для онкохворих дітей "Дача" - це орендований будинок для безкоштовного проживання дітей, які лікуються від раку у столичних лікарнях, та їхніх батьків - усього шести родин одночасно. Він існує понад 11 років - спільне проживання дітлахів із рідними, кажуть лікарі, позитивно позначається на процесі лікування. Кілька років тому благодійна організація "Запорука" знайшла можливості почати зведення значно більшого центру – вже на 13 родин, придбавши землю у Жулянах. Гроші для цього досі збирають на сайті організації.

Дача_центр-2.jpg

Але тут у ініціаторів будівництва почалися проблеми – із сусідами, які вирішили, що реабілітаційному центру не місце поряд з їхніми котеджами.

ібралися всі натовпом, щоб розповісти нам, як це все погано, і як ми всі маємо бути там, де свіже повітря – у лісі. Бо тут, виявляється, літаки літають і дітям буде погано. Що їхні діти не мають бачити наших дітей. Сусід з іншої сторони дуже боїться, обіцяє туї високі посадити, бо не хоче з вікна бачити цих дітей. Він так мріяв у спокої жити – а тут таке! Один з сусідів каже, що це незаконно, щоб онкохворі діти жили б поряд зі здоровими людьми. Мають жити вони десь далеко", - розповідає керівник фонду "Запорука" Наталія Оніпко.

За словами благодійниць, сусіди кажуть, що "їхні вікна виходять на дітей, які за крок від смерті. І взагалі, воду забруднюють і ауру зіпсують. І цінність нерухомості впаде через таке сусідство". 

Протистояння із сусідами у "Запоруці" порівнюють із "партизанською війною".

Дача_центр_пожежа.jpg

А те, що конфлікт вже справді переходить у "гарячу" фазу, говорить й випадок у березні, коли у центрі сталася пожежа. Поліція заявила про навмисний підпал. За підрахунками благодійників, збитки становили близько 200 тисяч гривень. Це при тому, що для завершення будівництва їм потрібно знайти ще 7 мільйонів гривень. 

Докладніше про конфлікт навколо хворих дітей – у відео від Сергія Притули:

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fserhiyprytula%2Fvideos%2F176765930939040%2F&show_text=false&width=560" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Нагадаємо:

  • У Києві за офіційною статистикою проживає 3 тисячі бездомних людей. Проте насправді цифри коливаються від 5 до 20 тисяч безпритульних. Ці люди потребують забезпечення своїх основних потреб - таких як їжа, одяг, гігієна та дах над головою.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04