Останні новини

Зміни у кліматі через температуру: експерт розповіла, яким буде Київ у майбутньому

Кліматичні межі природних зон зміщуються на північ. У майбутньому в Києві буде степовий клімат, характерний нині для південної частини України.

Такий прогноз в інтерв’ю УНІАНу озвучила президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок.

За його словами, зміни у кліматичних зонах супроводжуватиметься підвищенням середньорічної температури та зміною природного біологічного розмаїття.

"Очікувати сніжні та морозні зими в широті, де знаходиться українська столиця, вкрай оптимістично. Я переконана в цьому і більшість експертного середовища зі мною погоджуються. Повернення в наші широти зими, якою вона була десяток років тому – це малоймовірний прогноз", – розповіла екологиня.

Вона додала, що між експертами та науковцями точаться жваві дискусії, чи можна пригальмувати зміни клімату, але "в будь-якому випадку до них точно треба адаптуватися вже сьогодні".

Експерт розповіла, що у зв’язку зі зменшенням кількості опадів, підвищенням температури повітря та швидкості випаровування, рівень води у водоймах знижується. Підземні водоносні горизонти не отримують достатньої кількості води із зовнішніх джерел і також поступово вичерпують свій ресурс. Під час посушливих років рівень води знижується у водоймах, а також у підземних водоносних горизонтах. За останні кілька років величезна кількість ставків, струмочків та озер зникли. Великі ставки перетворилися в болота.

Нагадаємо, у Київській області почастішали пожежі у відкритих екосистемах. За останню добу пожежники ліквідували 27 загорянь. Зазначається, що вогонь призводить до загибелі рослин та тварин. 


Вийти в ефір
01.11