Останні новини

Знахідка археологів сколихнула світові теорії походження алфавіту

Керамічний горщик зацікавив дослідників

Недалеко від Єрусалима у процесі проведення розкопок вченими було виявлено горщик. Керамічна знахідка, за словами археологів, може змінити все, спростувавши певні теорії. Усього дві строки написів, що непідвладні розшифровці, претендують на звання першого у світі алфавіту.

Про це повідомляє Kyiv Live, посилаючись на Ancient Origins.

Читайте також: Вчені знайшли залишки першого європейця неподалік Праги

Теорії про завоювання першим Єгипетським алфавітом усього стародавнього світу похитнулися після знахідки керамічного горщика з письменами. Знайдено його було на розкопках в національному парку Тель-Лахіш австралійськими та ізраїльськими археологами.

Вчені досліджували біблійне місто в центральному Ізраїлі, коли раптом натрапили на фрагменти керамічного горщика з двома рядками написів. Ідентифікувати їх не вдалося, але радіовуглецевий аналіз самого фрагмента показав, що знахідка датується XV століттям до нашої ери. Дослідники вважають, що це найстаріший у світі зразок першого алфавіту.

До цього моменту протоалфавітом вважався саме Єгипетський, який був створений на основі ієрогліфів. Навіть сучасний алфавіт своїм корінням сягає у часи Стародавнього Єгипту, де були створені перші шрифти ще на початку другого тисячоліття до нашої ери. Звідти вони почали ширитися світом. Але знахідка в Тель-Лахіші ставить під сумнів усі можливі до цього теорії.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
16.05