Останні новини

Знову російською? Після переведення шкіл на дистанційне навчання батьки почали більше скаржитись на вчителів - мовний омбудсмен

Також Уповноважений звернув увагу на необхідність забезпечення навчання українською жестовою мовою

До Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови почала надходити велика кількість скарг щодо застосування вчителями російської мови. Кількість заяв зросла після переходу більшості навчальних закладів на дистанційну форму навчання.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. 

Омбудсмен заявив, що це пов'язано із відсутністю контролю за виконанням навантаження педагогічними працівниками адміністраціями закладів освіти, а також свідомим ігноруванням учасниками освітнього процесу мовного законодавства.

Крім того, Кремінь звернув увагу на необхідність забезпечення навчання українською жестовою мовою жестомовних здобувачів освіти. Тому що більшість педагогічних працівників на недостатньому рівні володіють українською жестовою мовою.

Нагадаємо, в кінці грудня можуть ввести повний локдаун в разі, якщо карантин вихідного дня не допоможе знизити навантаження на лікарні. Кабмін вже розробляє сценарій локдауну.

Теги:
Вийти в ефір
22.01