Останні новини

Золота лихоманка: в Україні після 15 років простою запрацює єдина фабрика по видобуванню цінного металу

На Закарпатті починає працювати єдине в Україні золотодобувне підприємство. Мужіївський золоторудник не експлуатувався з 2005 року, тепер з притоком іноземного капіталу, розраховують, що він перероблятиме 500 тисяч тон руди та даватиме у держбюджет 250 млн грн. Експерти також вважають, що підприємство повністю покриє необхідність в імпорту цинку та забезпечить місцевих робочими місцями.

Про перезапуск "золотої" фабрики йдеться в повідомленні пресслужби Закарпатської ОДА.

Родовище золота із затвердженими запасами у с.Мужієво, дозволяє Україні мати статус золотовидобувної країни. Наразі тут працює збагачувальна фабрика "Avellana Gold". Передбачається, що запуск підприємства, яке через банкрутство простоювало 15 років, дозволить внести значні інвестиції у бюджет та забезпечити робочі місця. У відродженні золоторудника взяли участь іноземці, які запускають видобування золота та поліметалів.

Золото — Википедия

Фото Wikipedia

 На підприємстві спочатку перероблятимуть руди, які залишилися від видобутку золота за попередні роки роботи. Вони й досі зберігаються на території фабрики.

За словами Андрія Смоліна, керівника українського представництва Avellana Gold, нині на фабриці працює більше 30 людей. Підприємство перероблятиме 500 тисяч тонн руди на рік та буде сплачувати понад 250 мільйонів гривень податків.

"Металу з нашої продукції буде достатньо для виробництва 300 000 акумуляторів на рік та дозволить перекрити потребу країни в імпорті цинку", – повідомив Брайан Севедж, генеральний директор компанії Avellana Gold. 

Нагадаємо, 23 жовтня НБУ встановив курс долара та гривні. Американська валюта коштує стільки ж, скільки й минулого банківськго дня, а ось гроші ЄС подешевшали на 13 копійок.

Вийти в ефір
02.12