Останні новини

Зроблю так, щоб нікому не було соромно, - Ахтем Сеітаблаєв про премію Стуса


Відомий український режисер Ахтем Сеітаблаєв отримав престижну нагороду у сфері культури - премію імені Василя Стуса. Його нагородили за особливий внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Ахтем Сеітаблаєв отримав диплом, грошову винагороду та статуетку. Нагороду йому вручив декан Києво-Могилянської бізнес-школи Олександр Саврук.

За словами режисера, нагорода для нього ще й велика відповідальність.

"Я буду намагатися зробити так, щоб нікому не було соромно. Нікому із тих, хто проголосував за мене, нікому із тих, хто говорить про мене, нікому з тих, хто мене любить і думає про мене і нікому з тих, про кого думаю я", — сказав лауреат після оголошення результатів.

Фото: Український ПЕН

Ахтем Сеітаблаєв — український режисер та актор кримськотатарського походження. Відомий своїми режисерськими роботами над фільмами "Хайтарма", "Чужа молитва", "Кіборги" та інші. Останнім часом працював над створенням стрічки "Номери" за п'єсою Олега Сенцова.

В акторському багажі Ахтема Сеітаблаєва — ролі у понад 25 фільмах і серіалах. З найновіших — головна роль у фільмі Нарімана Алієва "Додому", який взяв участь в одній з програм 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю й отримав гран-прі 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Премія імені Василя Стуса — одна з найбільш почесних українських премій у сфері культури. У 1989 році її заснувала Українська асоціація незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком. У 2016 році цю ініціативу продовжили Український ПЕН, Києво-Могилянська бізнес-школа та видавництво "Дух і Літера".

Премію щороку у вересні вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Торік лауреатом став Влад Троїцький — театральний режисер, засновник Центру сучасного мистецтва "ДАХ", фестивалю ГогольFest та інших культурних проєктів. У різні роки відзнаку отримували Михайлина Коцюбинська, Володимир В'ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Сергій Жадан, Борис Гудзяк та інші.

Теги:
Вийти в ефір