Останні новини

Зупинити "Північний потік-2": стало відомо про нові плани США

Для цього можливі нові кадрові призначення.

Білий дім веде переговори з приводу призначення спеціального посланника. Його задача полягатиме в керуванні переговорами про зупинку будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Politico.

Читайте також: У США розповіли, від кого залежить добудова газопроводу "Північний потік-2"

Наприкінці березня радник з питань національної безпеки Джейк Салліван неофіційно запропонував кандидатуру Амоса Хохштейна, який працював спеціальним посланником та координатором міжнародних енергетичних питань при президенті Бараку Обамі, був близьким радником і довіреною особою тодішнього віцепрезидента Джо Байдена. Його кандидатура пройшла перевірку, сказали чиновники, але він ще не прийняв цю пропозицію.

Сам Хохштейн, який пішов зі складу наглядової ради української енергетичної компанії "Нафтогаз" наприкінці минулого року, інформацію про ймовірне призначення коментувати відмовився.

Можливе призначення посланника вказує на стратегічний фокус з боку американської адміністрації. Чиновники заявили, що досягли консенсусу стосовно того, що геополітика навколо "Північного потоку-2" зараз вимагає більш пильної уваги – особливо у світлі того, що трубопровід вже майже на 96 % закінчений. Однак деякі, навпаки, насторожено ставляться до того, що призначення посланника може насправді мати зворотний ефект - і відкладе санкції проти "Північного потоку-2", сигналізуючи Німеччині та Росії, що США відкриті для певної форми примирення.

Однак помічник Демократичної партії Сенату сказав, що призначення Хохштейна на цю посаду віталося б демократами та зазначив, що він "має хорошу репутацію" і працював над подібними питаннями під час адміністрації Обами.

Нагадаємо:

  • Завершення будівництва “Північного потоку-2” знову перенесли. Однак цей зрив озвучених Росією термінів може спричинити для проєкту фатальні наслідки.
  • США беззаперечно введе санкцій проти компаній, що будують газопровід Північний потік 2. Але за умови, якщо їхня діяльність підпадатиме під критерії обмежень.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04