Останні новини

Зустріч Зеленського та Ердогана: про що домовились лідери держав

Вони обговорили Крим та Донбас.

Президент України Володимир Зеленський та президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 10 квітня провели зустріч.

Про що домовились лідери держав розповідає Kyiv Live

Заява турецького президента

Ердоган заявив, що турецька сторона підтримує "Кримську платформу" та виступає за територіальну цілісність України.

"Туреччина неухильно підтримує незалежність і державний суверенітет України. Ще раз засуджуємо незаконну анексію Криму. Підтримуємо створення Кримської платформи для об'єднання народу України. Ми так само рішуче захищаємо територіальну цілісність України і суверенітет Туреччини. Ми ще раз підтвердили наше принципове рішення не визнавати анексію Криму", – повідомив Ердоган.

Також на зустрічі в Стамбулі Зеленський і Ердоган підтвердили стратегічне партнерство між країнами.

"Важливим елементом нашого співробітництва є співпраця в оборонній промисловості. Беручи до уваги питання оборони і безпеки, ми почали роботу в форматі "2+2" (глави МЗС і Міноборони двох країн. – ред.). Таким чином ми посилимо координацію між нашими країнами", – сказав Ердоган.

2021-04-11 09.40.26.jpg

Заява українського президента

Зеленський заявив, що розповів турецькому президенту про ситуацію на Донбасі та мілітаризацію Криму. Він запросив Ердогана взяти участь в інавгураційному саміті Кримської платформи в Києві 23 серпня.

"Це стане потужним сигналом, що Україна і її партнери рішуче налаштовані в питаннях деокупації Криму", – зазначив Зеленський.

За його словами, він пишається тим, що президенти називають один одного друзями.

"Туреччина підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і готова приєднатися до Кримської платформі. Це важливий сигнал, що дії Росії – виклик і для країн Чорноморського регіону", – йдеться в Telegram-каналі Зеленського.

Також, за його словами Анкара зацікавлена в сильній і незалежній Україні, а співпраця між країнами переросла з точкової на масштабну.

"Нинішні результати економічного співробітництва – не межа наших планів. Є всі можливості товарообіг в обсязі 5 млрд доларів збільшити вдвічі. Цьому зможе сприяти підписання Угоди про вільну торгівлю. У фокусі спільних інтересів – перспективи співпраці в енергетичному і оборонному секторах. Окремо хочу відзначити гуманітарний проєкт з будівництва 500 квартир для кримських татар в декількох українських містах. Про це ми домовлялися раніше – і ось нарешті в цьому році почнеться будівництво", – підкреслив Зеленський.

2021-04-11 09.40.19.jpg

Підсумки зустрічі

  • активізувати співпрацю у сферах економіки, торгівлі, туризму, безпеки, оборонної промисловості, науки, освіти та молоді;
  • підтвердити підтримку територіальної цілісності та суверенітету України та зусилля в рамках міжнародних організацій, зокрема ООН, Ради Європи та ОБСЄ;
  • підтримати створення "Кримської платформи";
  • координувати зусилля для забезпечення захисту прав людини у Криму та звільнення всіх незаконно утримуваних українців, включаючи кримських татар;
  • підтримувати мирне врегулювання ситуації в ОРДЛО;
  • посилити співробітництво у боротьбі з тероризмом, сепаратизмом та екстремізмом;
  • забезпечувати швидку обробку запитів про екстрадицію;
  • висловити підтримку перспективі членства України в НАТО, зокрема її намірів отримати ближчим часом План дій щодо членства.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05