Останні новини

Звільнення Коболєва: новий глава "Нафтогазу" назвав головні причини

Попередньому керівникові не вистачило ефективності в боротьбі з негативними зовнішніми факторами.

Звільнення голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва є логічним, так як викликано погіршенням фінансових результатів компанії.

Про це заявив новопризначений глава НАК Юрій Вітренко, передає Kyiv Live з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: "Ритуальна жертва" або "компроміс" - чи принесе зміна глави "Нафтогазу" нові проблеми

"Держава повинна бути активним власником, відповідно Кабінет Міністрів має право і обов'язок реагувати на проблеми в компанії. Це рішення було прийнято в пакеті з розглядом результатів 2020 року... І з цієї точки зору воно є зрозумілим", - заявив Вітренко.

Він нагадав, що "Нафтогаз" сам подав фінансовий план на 2020 рік, яким передбачався неконсолідований прибуток 11,5 млрд грн, а замість цього отримав мільярдні збитки.

"Коли ти подаєш фінплан і обіцяєш щось, а потім замість запланованих 11 млрд грн прибутку ти отримуєш 19 млрд грн збитку, то це призводить до того, що твій власник реагує. Тим більше, що прибуток "Нафтогазу" - це дивіденди, які отримує держава, і бюджет на них розраховував, а тепер не отримає", - поскаржився Вітренко.

Читайте також: Звільнення Коболєва ще "відгукнеться" - "Нафтогаз" назвав загрози від рішення Кабміну

За його словами, крім фінансових результатів незадовільними також виявилися результати операційної діяльності, на що було вказано на засіданні уряду: "Укргазвидобування" зменшило в цьому році відпустку товарного газу і видобуток валового газу, рідких вуглеводнів, тоді як приватні компанії наростили видобуток.

"Можна продовжувати перелік показників "Нафтогазу", які свідчать про те, що результати незадовільні. Зрозуміло, що є певні негативні зовнішні фактори, які впливали на роботу компанії, але при цьому вони не можуть пояснити всі проблеми "Нафтогазу". Для того і повинен бути ефективний менеджмент, який би ефективно реагував на зовнішні проблеми і знаходив рішення, а не просто когось звинувачував", - підсумував новий глава НАК.

Нагадаємо:

  • 28 квітня Кабінет Міністрів України звільнив з посади голову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва.
  • Виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко замінить звільненого Коболєва на посаді. Рішення про призначення уряд прийняв в той же день.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05