Останні новини

Звільнення Коболєва ще "відгукнеться": "Нафтогаз" назвав загрози від рішення Кабміну

Інші держкомпанії закликали бути "насторожі".

У “Нафтогазі” назвали звільнення голови компанія Андрія Коболєва юридичною маніпуляцією. Тут вважають, що спосіб, яким уряд ухвалив ряд рішень щодо управління "Нафтогазом", демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу регулятора.

Читайте також: Кабмін звільнив главу "Нафтогазу" Андрія Коболєва

"Звільнення Наглядової ради на дві доби заради прийняття рішення про звільнення Голови правління – є наругою над засадничими принципами корпоративного управління державними підприємствами. Згідно Статуту "Нафтогазу" та Закону "Про акціонерні товариства", подання загальним зборам пропозицій щодо призначення або звільнення голови правління разом з відповідним рішенням наглядової ради належать до виключної компетенції наглядової ради та не можуть бути передані на рівень загальних зборів акціонерів”, - йдеться в заяві.

Тут нагадали, що правління та Наглядова рада компанії лише вчора, 27 квітня, презентували результати роботи "Нафтогаз" за 2020 рік. Також наголосили, що незважаючи на кризу та нарощування боргів контрагентами через лазівки, створені державним регулюванням, компанія забезпечила 141 млрд грн надходжень до державного бюджету у 2020 році, що складає 13% доходів країни за минулий рік.

Крім того, у “Нафтогазі” заявили, що менеджмент компанії забезпечив наявність ліквідності на рахунках компанії в еквіваленті – 57 млрд грн. Таким чином, "Нафтогаз" залишається єдиною державною компанією, яка все ще має міцний запас ліквідності. Безконтрольний доступ до цих коштів та їхнє нецільове використання ставлять під загрозу підготовку України до проходження наступної зими.

Також в заяві звернулись до інших державних підприємств та наголосили, що з огляду на ситуацію, що склалась, “робота в інтересах бюджету та народу України, а не в інтересах окремих політичних сил, буде каратися”.

“Крім того, це чіткий сигнал інвесторам у цінні папери українських емітентів: умови роботи державних підприємств України є непередбачуваними та можуть бути змінені в залежності від політичної доцільності”, - резюмували в команії.

Нагадаємо:

  • Кабінет Міністрів України звільнив з посади голову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду, 28 квітня.
  • Виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко замінить звільненого голову НАК "Нафтогаз України" Коболєва на посаді. Рішення про призначення урядовця головою правління акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія Нафтогаз України" Кабмін прийняв сьогодні, 28 квітня.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05