Останні новини

Звинувачення Росії у кібератаці, відсторонення Верняєва, та "британський" штам коронавірусу: головні події України та світу

Коротко про головні події на 6 січня

США звинуватили Росію у кібератаці, олімпійського чемпіона зі спортивної гімнастики Олега Верняєва тимчасово відсторонили від змагань, а "британський" штам коронавірусу дістався вже до 41 країни.

Про найголовніші події України та світу розповідає Kyiv Live.

США звинуватили Росію у кібератаці

Спецслужби США вважають, що до масової хакерської атаки на американські федеральні відомства в грудні причетна Росія. Її метою нібито було отримання розвідданих. Про це йдеться в спільній заяві ФБР, АНБ, CISA і офісу директора Нацрозвідки.

Внаслідок кібератаки постраждали щонайменше десять американських держструктур. Мова йде про близько 18 тисяч клієнтів американської компанії SolarWinds як з державного, так і приватного секторів.

Українського олімпійського чемпіона тимчасово відсторонили від змагань

Олімпійського чемпіона зі спортивної гімнастики Олега Верняєва тимчасово відсторонили від змагань. Наразі подробиці дискваліфікації українського спортсмена не розголошуються. У Міжнародній федерації гімнастики заявили, що дискваліфікація Верняєва триватиме до закінчення процедури перевірки.

Новий штам COVID-19 "VOC 202012/01" виявили у 41 країні світу

Станом на 5 січня новий штам COVID-19 "VOC 202012/01", про який вперше повідомили у Великій Британії, виявили у 41 країні світу. За даними організації, цей варіант COVID-19 має підвищену трансмісивність. Водночас попередні дані показують, що ступінь тяжкості захворювання залишився незмінним.  Тим часом штам "501Y.V2", виявлений у Південно-Африканській Республіці, зафіксували ще в шести країнах у двох регіонах ВООЗ.

Кліматологи офіційно змінили норми для Києва

Кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського визначили нові грудневі й річні кліматичні норми температури повітря та опадів для Києва. Тепер для Києва затверджені нові кліматичні позначки, де норма середньо-річної температури збільшилась, а опадів - поменшало. Науковці таким чином відзначили завершення  IV кліматичного періоду (1991-2020 рр.).

Нагадаємо, 6 січня, православні віряни відзначають Святий вечір. Цього дня закінчується Різдвяний сорокаденний піст. Українці мають традицію святкувати переддень Різдва у сімейному теплому колі, а на столі мають стояти 12 пісних страв на честь 12 апостолів.Вийти в ефір
25.01